Hamster Kombat – це онлайн-гра, яка за кілька місяців стала настільки популярною, що привабила мільйони людей з кількох країн. В Україні про неї знають майже всі. Що в ньому такого цікавого?
Основна ідея – заробити легкі гроші через віртуальні монети, які може колись зможе обміняти на реальні гроші.
Як воно працює? Натискаєте на хом'яка на екрані, і ось монетки, розповідають в Економічній правді. Не треба нічого вкладати, тож ризиків ніяких. Ця витівка приваблює мільйони, оскільки у світі вже траплялися історії з фінансовими пірамідами. Наприклад, успіх Notcoin.
Але є свої нюанси. Наприклад, хто стоїть за цією витівкою – загадка. Творці анонімні, відбувається все через блокчейн Telegram The Open Network (TON), доступний тільки через Telegram-бота. Тут же спливають питання та ризики.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Основна мета – заробити через продаж монет, послуг та рекламу
Є і ризик виявитися "на вудці" у шахраїв, які можуть взяти і продати всі монети, зробивши їх зовсім не вартими. Гра сама по собі проста: немає сюжету, просто накопичуєте монети, відкриваєте нові рівні та міняєте зовнішність хом'яка.
З моменту старту 24 березня Hamster Kombat зібрала за 100 мільйонів гравців - це як мінімум вселяє. Така популярність пояснюється успіхом Notcoin, і застосуванням мережевого маркетингу: запросив друга – отримай монети. А ще за передплату на соцмережі проекту дають бонуси.
В Україні на Hamster Kombat особливо гострі школярі, котрі бачать тут легкий спосіб заробітку. Але не лише вони: до гри залучені і дорослі, і військові. За даними Similarweb, сайт Hamster Kombat найбільш популярний у Росії (54,6%), Україні (8,5%) та Німеччині (3,6%).
Яке Hamster Kombat має відношення росія?
Вся комунікація з користувачами Hamster Kombat відбувається англійською мовою і часто йде від імені віртуального хом'яка. На їхній сторінці в Telegram X публікуються новини криптоіндустрії, які розповідають через мультяшного хом'яка.
Однак залишається загадкою, хто саме стоїть за цим проектом, оскільки не вдалося виявити жодну реальну людину, асоційовану з ним.
Один із трейдерів та засновників Telegram-каналів, присвяченого криптовалютам, стверджує, що проект може бути створений росіянами, які працюють у Москва-Сіті та підтримуються ФСБ для збору даних та ключів гаманців.
Інформація про наявність російських власників та розташування серверів у Росії була підтверджена і деякими джерелами у правоохоронних органах.
Питання, чи можна там насправді заробити?
Відповідь буде зрозуміла тільки після того, як токени будуть виставлені на біржі. А зараз є безліч питань про прозорість проекту та його творців. Адже все управляється хом'ячим ботом, і за всім цим стоять невідомі люди.
Деякі експерти підозрюють, що у проекті можуть бути зв'язки з росією, особливо враховуючи розташування серверів та низку заяв. А за словами психологів, Hamster Kombat взагалі шкодить нервовій системі.
А ми нагадуємо, Миколу Тищенка звинуватили у привласненні грошей жителів США: як із цим пов'язані російські хакери
Раніше ми писали, що змушує вас витрачати більше: дослідник розкрив неприємну правду
Крім того, Знай.ua повідомляв, шахраї "розводять" аспірантів на гроші: обіцяють доктора наук за пару місяців літа