Безпілотні автомобілі-роботаксі Waymo стають все більш звичною частиною вулиць Сан-Франциско, США, але не всі готові з цим миритися. Машини атакують: їх підпалюють, проколюють шини, б'ють вікна, а іноді навіть топчуть лобове скло. Вандали явно не в захваті від технологій, які змінюють наш світ.

І поки що Waymo гордо заявляє про плани розширення — вже на черзі Майамі, Атланта та Остін – вандалізм, схоже, стає їхнім постійним супутником. Але чому взагалі хтось наважується "виплеснути злість" на роботизовану машину? Розповіли у Bloomberg.

З одного боку, це виглядає як сучасний варіант історії з луддитами, які на початку XIX століття трощили текстильні машини зі страху втратити роботу.

Waymo та інші автономні автомобілі дійсно загрожують багатьом професіям, пов'язаним з веденням. З іншого боку, машини дратують і на побутовому рівні: їх збої, нескінченні звукові сигнали та участь у аваріях викликають цілком зрозуміле невдоволення.

Популярні новини зараз

Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути

Стосується всіх одержувачів пенсій: українцям дали 30 днів на явку до ПФУ

Мобілізація стане на нові рейки: автоматичні санкції та нові правила відстрочки з 2025 року

Помилка може дорого обійтися: що змінилося у правилах передачі показників лічильників газу

Показати ще

Але, можливо, річ не тільки в цьому. Психологи та фахівці з робототехніки вважають, що роботи, особливо такі як Waymo, торкаються нашої зони комфорту. Вони не зовсім люди , але й не просто бездушні машини. Як сказала професор інформаційних технологій Джо Енн Оравек:

"Раптом у нас з'являється новий персонаж, з яким ми повинні співвідноситися, який має деяку індивідуальність".

Чому люди бояться роботів?

Історія знає безліч випадків, коли технології викликали не лише страх, а й лють. Наприклад, гуманоїдного робота hitchBOT, який у 2015 році намагався подорожувати автостопом США, так і не прийняли. Його обезголовили, щойно він дістався до Філадельфії, хоча в Канаді та Європі він спокійно подорожував, покладаючись на доброту людей.

За словами професора права Райана Кало, роботи займають дивну "прикордонну зону" між людиною та машиною, що багатьох лякає.

Waymo виборює довіру

У компанії стверджують, що напади на їхні автомобілі рідкісні, і вони серйозно ставляться до кожного інциденту, співпрацюючи з поліцією. Але експерти впевнені: з розширенням компанії кількість випадків вандалізму може зрости.

Можливо , справа не тільки в страху перед новими технологіями, а й у тому, що безпілотники стали символом змін, до яких багато хто поки не готовий . а людина втрачає свою винятковість.

Тож, якщо побачите безпілотний автомобіль на вулиці, краще не нападайте на нього – він просто виконує свою роботу. А ось що ми з цим робитимемо далі, вирішуватимемо лише нам.

Нагадаємо, робот вмовив 12 своїх "родичів" піти з робочого місця додому: ті слухняно втекли, відео підірвало мережу

Раніше ми писали про те, що Рanasonic воскресила свого творця за допомогою ШІ: навчить управлінню компанією

Крім того, Знай.ua повідомляв, штучний інтелект починає стрімко розвиватися, і незабаром замінить Google