TriStar Pictures випустила фільм "Here" вартістю $50 млн, у якому технології ШІ буквально "повернули час тому". Режисер Роберт Земекіс вирішив, що немає сенсу брати різних акторів на ролі одного персонажа в різні періоди життя, якщо можна омолодити зірок – Тома Генкса та Робін Райт – за допомогою штучного інтелекту, зробивши їх молодшими та старшими прямо під час зйомок.

Зрештою глядачі побачать улюблених акторів, які виглядають на екрані то на 20, то на 70 років. Про це пише Ars Technica.

Фільм заснований на графічному романі 2014 року, дія якого розгортається у вітальні в Нью-Джерсі, переміщаючись за різними часами. Для подорожі в часі без заміни акторів Земекіс заручився допомогою компанії Metaphysic. Їх ШІ обробляв обличчя Генкса та Райт у реальному часі, створюючи точні зміни міміки та текстури шкіри для кожного віку.

Популярні новини зараз

Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

На знімальному майданчику було два монітори: на одному актори виглядали так, як зараз, а на другому – у тому віці, який був потрібний для сцени. І це було миттєво, без довгих постпродакшн ефектів, як раніше робила CGI.

Metaphysic використовувала старі фільми Генкса та Райт, щоб навчити ШІ реагувати на кожну деталь – від освітлення до особливостей лицьової міміки у різних ракурсах. Отже, на відміну від стандартної CGI, де на омолодження йдуть місяці, ШІ "омолоджує" або "старить" обличчя за секунди.

Такий масштабний ШІ підхід до візуальних ефектів, за словами Земекіса, був неможливий навіть три роки тому. З таким ШІ Голлівуду не потрібні армії художників та величезні бюджети, як у Marvel. Цей фільм можна вважати революцією для візуальних ефектів у кіно.

Хоча "Here" не перший фільм, де омолоджують акторів – раніше ILM використовувала інфрачервоні камери та ШІ, щоб "повернути молодість" Харрісону Форду в Індіані Джонсі. Але Metaphysic змогли зробити омолодження ще простіше, без жодних спеціальних камер, і прямо на знімальному майданчику.

Технологія Metaphysic вже привернула увагу інших великих проектів. У новому "Божевільному Максі" її використовували, щоб повернути образ покійного актора Річарда Картера, а в "Чужому" ШІ пожвавив андроїда Яна Холма. Ці цифрові воскресіння вимагали схвалення спадкоємців завдяки новому закону в Каліфорнії про використання ШІ-образів.

Але не все в захваті від цього нововведення. Роберт Дауні-молодший заявив, що після його смерті він доручить спадкоємцям подати до суду на всіх, хто намагатиметься повернути його образ у кіно за допомогою ШІ.

Проте, Голлівуд, здається, знаходить нові способи "перемагати" смерть і час на екрані, особливо коли це приносить хороші гроші.

Раніше ми писали огляд на "Паддінгтон у Перу": досить весело, але не так вражаюче, як у другій частині

Поспішаємо повідомити про майбутнє ігор від Netflix: ШІ обіцяє "переломні моменти" в індустрії

Читайте також, головні серіал-прем'єри листопада: пропустите – пошкодуєте