Роботи-пилососи можуть стати загрозою для безпеки, оскільки підключаються до інтернету і можуть бути зламані хакерами. Це стало очевидним після серії атак на моделі Ecovacs Deebot X2s, які раніше вже мали проблеми з кібербезпекою.
Вразливість у їхньому програмному забезпеченні дозволила зловмисникам отримувати доступ до пристроїв, керувати ними та використовувати вбудовані динаміки для трансляції образливих коментарів. Про це пише портал ABC net.
Користувачі в різних містах США протягом кількох днів повідомляли про зломи цих пилососів. Хакери не тільки отримували повний контроль над приладами, але й через динаміки вигукували расистські та інші образливі висловлювання на адресу людей, що перебували поруч.
Один із постраждалих розповів, що його робот часто прибирав у ванній кімнаті та спальнях, що створювало ризик несанкціонованого стеження за його родиною.
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу
Він сказав, що якби хакери не видавали себе голосними звуками, ситуація була б значно небезпечнішою, адже вони могли б непомітно спостерігати за його життям.
Адвокат із Міннесоти, Деніел Свенсон, поділився своєю історією: одного дня його робот почав видавати дивні радіоподібні звуки. Через додаток він побачив, що хакери отримали доступ до камери та управління пилососом.
Свенсон зазначив, що атаки виглядали як витівки підлітків, які стрибали між пристроями, розважаючись і турбуючи родини. В Лос-Анджелесі зламаний робот навіть переслідував собаку, транслюючи образи, а за кілька днів подібний інцидент стався в Ель-Пасо.
Проблема в критичних вразливостях безпеки пилососів, про які стало відомо ще в грудні 2023 року. Хакери можуть обходити PIN-код та використовувати Bluetooth для захоплення контролю з відстані до 100 метрів. Проте ці атаки, ймовірно, здійснювалися віддалено, що свідчить про ще одну прогалину в системі.
Цей інцидент вкотре продемонстрував, наскільки важливою є кібербезпека побутових пристроїв, які підключаються до інтернету. Роботи-пилососи можуть бути не лише зручними, але й небезпечними, якщо не забезпечити належний рівень захисту.
Раніше ми писали про те, що кіберудари ГУР по РФ. Усередині кремлівського режиму відбулися кадрові чистки
Крім того, Знай.ua повідомляв, камери в навушниках та окулярах, "розумний будинок": Apple готує нові продукти до 2027 року