Під час відключення електроенергії можливі перепади напруги, через які може страждати техніка. Фахівці "Черкасиобленерго" назвали кілька способів уникнути поломок електроприладів.
Експерти роблять різні прогнози щодо відключень світла у опалювальний сезон, але всі вони сходяться в одній думці – обмежень не уникнути. Тому варто підготуватися.
Енергетики попереджають, що дотримання оператором системи розподілу показників якості електроенергії не розповсюджується на випадки застосування графіків відключення. Це означає, що можливі перепади напруги, які здатні вивести з ладу побутову техніку.
Розкішні готелі та елітні авто: поляки обурені українськими ухилянтами
Київські багатоповерхівки самостійно вирішили проблему із відключеннями світла: як це вийшло
Бронювання ретельно переглянуть ТЦК: Україною ширяться масові перевірки
Відстрочку скасують: кого зі студентів можуть мобілізувати
Варіанти, як урятуватися від "стрибків" напруги:
- під час відключення світла вимикати прилади з розеток, особливо ключову техніку – холодильники, бойлери, пральні машинки. Через 10-15 хвилин після відновлення електроживлення прилади можна вмикати в мережу;
- встановити реле напруги, яке реєструє відхилення від стандартної напруги та відключає всі прилади. Техніка автоматично вмикається, коли фіксується нормалізація напруги;
- встановити стабілізатори напруги чи джерело безперебійного живлення. Ці пристрої допоможуть уникнути негативного впливу стрибків напруги у мережі.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, зима без тепла і світла чекає на українців: як великі міста готуються до блекауту.
Також наш портал інформував, ефективні способи зігрітися в умовах поганого опалення: як не замерзнути цієї зими.
Крім того, ми писали, чи може енергосистема виявитися непридатною для ремонтів: експерт озвучив головні страхи.