Вчені зробили крок уперед у розробці технології, яка нагадує фантастичний рентгенівський зір, подібний до того, що у Супермена.

Вони представили експериментальний чіп візуалізації, який може виявляти об'єкти за перешкодами з використанням міліметрових радіосигналів.

На відміну від рентгенівських променів, які можуть бути небезпечними для здоров'я, ці сигнали вважаються безпечними для людини.

Чіп складається з масиву сенсорних пікселів, кожен із яких створює зображення шляхом виявлення відбитих сигналів від цільового об'єкта. Під час випробувань він успішно виявив об'єкти за картоном на відстані близько 1 сантиметра.

Популярні новини зараз

Куб газу – по 15 грн, світло – 7,5 грн: українців обдеруть як липку

Депутатка розкрила, як довго ми будемо без світла та тепла цієї зими

"Мобілізувати не можна відпустити": ТЦК отримали терміновий наказ від Міноборони

З 1 жовтня українські АЗС різко змінять ціни на пальне

Показати ще

Дослідники з університету Сеула заявили, що їм знадобилося 15 років розробки, щоб зробити чип достатньо компактним для вбудовування його в мобільні пристрої.

Ця технологія може використовуватися для різних цілей, включаючи виявлення вмісту конвертів, пошук шпильок або проводів за стінами, а також для медичних та наукових цілей:

[quote author=""]"Ця технологія подібна до рентгенівського зору Супермена. Звичайно, ми використовуємо сигнали частотою від 200 до 400 гігагерц замість рентгенівських променів, які можуть бути шкідливими", – сказав Кеннет О, професор електротехніки Техаського університету в Даллас. quote]

У майбутньому планується поліпшення чіпа для сканування з більшої відстані до 12,7 см, що дозволить ще точніше проникати у світ прихованих об'єктів.

Нагадаємо, у чений вирішив пожертвувати себе комарам: 3000 укусів на день

Раніше ми розповіли, чому сучасний світ робить нас нещасними: вчені зробили відкриття, яке багато пояснює

Крім того, Знай.ua повідомляв, що суд мив, на запитання відповідав, 20 тисяч сходинок пройшов: робот підкорив Велику Китайську стіну