Вчені NASA планують на борту МКС поставити експеримент з чорнобильським грибком, який здатний поглинати радіацію.
Стіни покинутого енергоблоку Чорнобильської АЕС з часом вкрилось чорною пліснявою. Вперше вона була описана через 5 років після аварії – у 1991 році, а потім вчені виявили, що грибкові організми здатні поглинати радіацію. Схоже, природа сама почала боротьбу з радіацією, адже не секрет, що ЧАЕС сильно нашкодила екології всієї планети, не тільки на території України або Чорнобиля.
Дослідження міжнародної групи вчених показало, що три грибка, які містять пігмент меланін – Cladosporium sphaerospermum, Wangiella dermatitidis та Cryptococcus neoformans – збільшували біомасу і накопичували ацетат швидше в середовищі, де рівень радіації був у 500 разів вище норми. Поки невідомо, наскільки він небезпечний для людини, але поглинання радіації вже дозволяє зменшити наноситься шкоди природі.
Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше.
Нагадаємо, що флагманський Xiaomi Mi 10 представлять публіці вже 23 лютого, так що саме час обзавестися новим гаджетом. Правда, будуть смартфони доставлені покупцям під час - невідомо.
Як повідомляв Знай.uа хакери навчилися зламувати смартфони на Android за допомогою Bluetooth. Схоже, користувачі в небезпеці, і це стосується популярної версії Android. Настійно рекомендуємо оновитися до актуальної версії ОС.
Також Знай.uа повідомляв, що OnePlus з'явиться в бюджетній модифікації, що дозволило компанії захопити нижній сегмент ринку.