Стало відомо, що штучний інтелект тепер здатний передбачати смерть пацієнта в найближчий рік за даними ЕКГ навіть якщо вони здаються медикам цілком нормальними. Однак експерти поняття не мають, як він це робить. Про це повідомляє New Scientist.
Так, ЕКГ вимірює електричну активність людського серця. Її патерни змінюються при наявності захворювань, зокрема, серцеві напади і миготливу аритмію.
Вчені зі Сполучених Штатів перевірили роботу ШІ на даних 1,77 мільйона ЕКГ, які були зроблені 400 тисячам осіб. Він повинен був дізнатися, пацієнт помре в найближчий рік, або ж ні.
До того ж, дослідники створили 2 версії ІІ. Одна з них отримувала лише необроблені дані ЕКГ, а друга - знайомилася ще й з віком, статтю людини. З'ясувалося, що штучний інтелект пророкує смерть пацієнта з високою часткою ймовірності навіть якщо лікарям він здається повністю здоровим.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
"Це свідчить про те, що модель бачить речі, які люди, швидше за все, не можуть побачити або, принаймні, які ми ігноруємо або вважаємо нормою. ІЇ може навчити нас речей, які ми могли неправильно розуміти десятиліттями", - сказав глава групи дослідників Брендон Форнтвол.
Невідомим залишається те, що вчені поняття не мають, які саме особливості враховує штучний інтелект, із-за чого деякі медики не бажають його використовувати.
Як повідомляв портал Знай.ua, на конференції MAX 2019 Adobe представила експериментальні інструменти на основі ШІ, включаючи функцію пожвавлення картинок і перевірки зображень на достовірність.
Також портал Знай.ua писав, що практикуючий стоматолог-ортопед та засновник мережі діагностичних рентген-центрів Voxel Булат Шакіров розповів, як зміниться стоматологія в найближчі десять років, а наукові і технічні досягнення допоможуть не боятися стоматологів.