Комарі обирають своїх "жертв" за певними ознаками. Зокрема, вони знаходять жертв за хімічним слідом з вуглекислого газу.
Про це заявив ентомолог Йуп ван Лун з Вагенінгенського університету в Нідерландах.
За його словами, комарі починають орієнтуватися на слід від вуглекислого газу, який летить проти вітру. Це дає їм змогу знаходити "ціль" з відстані до 50 метрів.
У тісних приміщеннях комарі беруть до уваги безліч чинників, які варіюються залежно від людини. До цих ознак входить температура шкіри, наявність випарів і виділень. Однак найбільш важливим чинником є хімічні сполуки, що утворюються мікробами, які живуть на шкірі.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Експерти визначили, що головною ознакою при виборі є мікробіота шкіри людини. На ній маса бактерій, які виділяють запах. Людський ніс його не відчуває, проте для комара все відразу стає очевидним. Зміна хімічного складу поту і швидкість його виробництва впливає на сприятливе середовище для деяких мікробів, які можуть залучити комарів.
Мікроби виробляють сполуки більш ніж із 300 різних компонентів. Їхній склад залежить від навколишнього середовища і від генетичної структури людини. Наприклад, чоловіки з великою різноманітністю шкірних мікробів отримували менше укусів комарів, ніж чоловіки з менш різноманітними шкірними мікробами.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що вчені знайшли планету-близнюка Землі на якій можливе життя.
Також портал "Знай.ua" писав, що вчені показали рибу з унікальною здатністю: заздрить вся водна фауна.