Американське космічне агентство NASA оголосило про успішну посадку легендарного корабля компанії Space X Crew Dragon з манекеном на борту. У п'ятницю, 8 березня, корабель Crew Dragon повернувся на землю.
О 15:45 за київським часом капсула приводнилась в Атлантичному океані.
На борту не було астронавтів. Для експериментального польоту був використаний манекен Ріплі.
Раніше повідомлялося, що NASA оголосило про стикування Crew Dragon з манекеном на борту з Міжнародною космічною станцією - МКС. Трансляцію стикування всі бажаючі могли бачити на офіційному сайті агентства.
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Екіпаж МКС відкрив шлюз і зміг дістатися до входу в космічний корабель зсередини станції.
Перший в історії приватний пілотований космічний корабель компанії Space X Crew Dragon стартував 2 березня з мису Канаверал у Флориді за допомогою багаторазової ракети Falcon 9.
Екіпажу на борту корабля немає, там знаходиться 180 кг вантажу і манекен Ріплі, на якому встановлено тестове пристрій для збору даних про самопочуття членів екіпажу.
Планується, що Crew Dragon пробуде на МКС до 8 березня, після чого заплановано приводнення корабля в Атлантичному океані. Передбачається, що наступний запуск "Дракона" буде вже пілотованим - замість манекена, полетить справжній екіпаж.
Нагадаємо, ізраїльський апарат під назвою Bereshee надіслав своє перше селфі з Місяця. Фотографія зроблена на відстані 37600 кілометрів від планети Землі.
Раніше Знай.иа повідомляв, генеральний директор Amazon і Blue Origin, найбагатша у світі людина Джефф Безос заявив, що в недалекому майбутньому людство буде жити в "гігантських космічних колоніях", а не на поверхні Землі.
Також Знай.иа писав, унікальний космоплан компанії Virgin Galactic здійснив політ на висоті 89,9 кілометра. Борт пілотували льотчики Дейв Маккей і Майкл Мазуччі.