На страховому ринку Lloyd's of London виник новий продукт, який покриває збитки компаній, пов'язані з помилками штучного інтелекту (ШІ).

Це рішення було розроблено стартапом Armilla, і воно покликане захистити бізнес від дорогих судових позовів, якщо клієнт або інша третя сторона постраждала через неправильну роботу ШІ-інструментів, наприклад, чат-ботів.

Про це пише Financial Times.

Штучний інтелект

Багато компаній прагнуть запровадити ШІ підвищення ефективності, але, як показує практика, такі технології можуть помилятися. Наприклад, чат-боти іноді "галюцинують" або роблять дивні висновки, що може призвести до незручних ситуацій і навіть до судових позовів.

Популярні новини зараз

Ліміти на перекази між картками: яку суму можна відправити без комісій та податку

Стара проводка - нова напруга: чи витримає побутова техніка перехід на 230 В

Змусять погасити борг та ще доплатити: комунальники готують удар по неплатниках

Українців стривожили податком на пенсію: кому доведеться платити

Показати ще

Подібне трапилося кілька місяців тому у банку Virgin Money, коли їх ШІ-бот зробив догану клієнту за використання слова "virgin" (незайманий, невинний – ред.). І в кур'єрській компанії DPD, чий чат-бот назвав свого власника "найгіршою компанією доставки у світі".

Штучний інтелект / фото: Pinterest

Так от тепер компанії можуть застрахувати свої ШІ-системи, щоб не зазнавати збитків, якщо чат-бот або інша система ШІ виявляться не такими ефективними, як очікувалося. Наприклад, якщо чат-бот почав помилятися у 15% випадків, хоча раніше помилявся лише у 5%, це може стати підставою для виплати по страховке.

Картхік Рамакрішнан, генеральний директор Armilla, стверджує, що такий продукт може допомогти компаніям сміливо впроваджувати ШІ, знаючи, що вони захищені від можливих наслідків помилок.

Нагадаємо, Meta оновила окуляри Ray-Ban: тепер вони і стиліст, і Шазам, і просто "розмовляють" 4 мовами

Раніше ми писали про те, що Google хоче додати до Gboard генератор мемів від штучного інтелекту.

Крім того, Знай.ua повідомляв, американський стартап Praxis обирає, де побудувати перший утопічний технополіс для айтішників – і Київ у списку