У холодну пору року зростає ризик перепадів напруги. Це пов'язано з тим, що споживачі використовують обігрівачі та включають велику кількість електричних приладів одночасно.

Про це повідомляє "Прикарпаттяобленерго" .

Скачки напруги. Фото скріншот з Youtube

Відповідно до законів, нормальною напругою в наших будинках вважається від 198 до 242 ст.

Якщо напруга не відповідає цим показникам, вона стає неякісною і може спричинити поломку техніки і навіть може спричинити займання. У холодну пору року ризики перепадів напруги зростають.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів приречуть на голодну старість: чому можуть відібрати пенсійні виплати

"Київстар" зробив важливу заяву: що треба знати

Українцям компенсуватимуть покупку продуктів: хто потрапив до списку "обраних"

Багато про це навіть не знали: українцям виплачують гроші на побутові потреби - як отримати

Показати ще

"Основний фактор – використання обігрівачів та включення великої кількості електричних приладів одночасно. Зокрема, у споживачів зросла кількість потужної побутової техніки, підключення якої може спричинити стрибки у напрузі, - йдеться у повідомленні.

Електроенергія Фото: скрін youtube

Стрибки напружені пов'язані з тим, що споживач у багатоквартирному будинку використовує потужність більш договірну, ніж зменшує напругу у сусіда та провокує перебої у роботі побутових електроприладів.

У компанії зазначають, що величина дозволеної потужності встановлюється на рівні не нижче ніж 3 кВт. Однак споживачам, підключеним після 01.06.2004, згідно з діючими будівельними нормами встановлено значення дозволеної потужності не менше 5 кВт.

Обігрівач. Фото скріншот з Youtube

На кожному приладі вказана його потужність, тому порахувавши включену в житло техніку, можна зрозуміти, чи ви перевищуєте договірну потужність.

Якщо сумарна потужність перевищує договірну, то для якісної напруги необхідно подати заявку на її збільшення до Центру обслуговування клієнтів.

Нагадаємо, чому небезпечно ставити Wi-Fi-роутер на кухні: дві причини, які потрібно врахувати кожному українцю.

Раніше ми повідомляли, чи можна ставити мікрохвильову піч на холодильник? Міфи та реальність.