4 листопада з мису Канаверал у Флориді до космосу вирушила ракета SpaceX-31, на борту якої був експеримент, який переміг у Всеукраїнському конкурсі шкільних космічних експериментів.

Про це стало відомо завдяки повідомленню МОН України.

Проект був розроблений командою школярів зі Сколівського ЗЗСО №2 (Львівська область) у рамках програми SSEP, а сам експеримент носить назву "Отримання гідрогелів біомедичного призначення в умовах мікрогравітації".

Школярі зі Сколівського ЗЗСО № 2 / фото: МОН

Команда маленьких українців досліджує у мікрогравітації можливості створення біомедичних гідрогелів, які можуть використовуватись у медицині.

Популярні новини зараз

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

SSEP – це унікальна програма, що дозволяє школярам проводити експерименти у космосі. Програма розвиває наукову та STEAM-освіту та допомагає створювати нове покоління вчених та винахідників. Переможці конкурсу надсилають свої дослідження на МКС за допомогою корабля SpaceX Dragon.

SSEP / фото: скриншот Youtube

Мала академія наук України приєдналася до SSEP у 2021 році, і з того часу це вже третій космічний експеримент, підготовлений українськими школярами.

Також МАН запрошує школи з України заповнити форму для участі у наступній місії SSEP. Це шанс для учнів реалізувати свою космічну ідею та відправити її на МКС разом із місією SpaceX.

Нагадаємо, від Землі до Марса за 180 днів: нові дослідження українських вчених обіцяють прискорити шлях людей до космосу

Раніше ми писали про те, що поки Ілон Маск випендрюється в соціальних мережах, українці забезпечують SpaceX надійними трубами

Крім того, Знай.ua повідомляв, що навіть у Fallout не було таких зірок: у серіалу по "God of War" нова знімальна команда