Нові Xbox Series X і PlayStation 5 – це титан у світі ігрових консолей. Перший здається потужнішим на папері, але насправді PlayStation 5 часом виграє у продуктивності. Що це за фокуси?

Аналітики з Digital Foundry поговорили з розробниками та з'ясували кілька цікавих моментів.

По-перше, PS5 використовує ефективніший компілятор ресурсів, що дозволяє консолі більш ефективно розподіляти обчислювальні потужності. Ця особливість особливо помітна в мультиплатформних іграх, де різниця у продуктивності між Xbox та PlayStation мінімальна, але помітна в динаміці роздільної здатності.

Xbox Series X, скріншот

По-друге, незважаючи на меншу кількість обчислювальних блоків у GPU PS5 в порівнянні з Xbox Series X, сам відеочіп PlayStation працює на вищій тактовій частоті, що прискорює виконання певних завдань і може краще підходити для деяких ігрових двигунів.

Популярні новини зараз

Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше

Нові правила мобілізації: як зрозуміти, чи має законну силу повістка, яку вам вручають

Важливо для кожного пенсіонера: українців попередили про зміни

Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя

Показати ще

По-третє, PS5 надає розробникам доступ до нижчого рівня API, що дає їм більше можливостей для оптимізації проектів і повного використання потужностей консолі. Це дозволяє PlayStation отримувати більше вигоди зі свого заліза, ніж Xbox.

Sony PlayStation 4

Однак Xbox Series X також має свої сильні сторони, такі як уніфікація з ПК, що полегшує розробку ігор для обох платформ, а також вища чиста обчислювальна потужність. Він також пропонує сумісність з DirectX Raytracing та VRR без обмежень, у той час як на PS5 ці технології можуть мати деякі обмеження.

Експерти впевнені, що в майбутньому версія PS5 Pro збереже всі сильні сторони базової консолі та покращить їх, можливо, ввівши нові технології, такі як PS Spectral Super Resolution.

Це має покращити продуктивність графічного процесора та зробити PS5 Pro більш конкурентоспроможною на ринку ігрових консолей.

Читайте на тему: і слова російською: PlayStation і Sony нарешті почули молитви українських геймерів

Також поспішаємо повідомити, до ітайця створили унікальний смартфон, але з нього не можна дзвонити: для чого він потрібен

Раніше стало відомо про 55 ГБ задоволення, якщо місця вистачить: Hogwarts Legacy оновиться та покращить контент