Національна урядова агенція NASA опублікувала реставровану версію фотографії “Pale Blue Dot” до 30-літнього ювілею з дати зйомки.
Про це повідомляє пресслужба управління.
У 1990 році космічний апарат Voyager-1 зробив фотографію Землі, яка до сих пір є одним з найвідоміших портретів нашої планети. Світлина отримала назву “Pale Blue Dot”, українською цю назву перекладають як “Бліда Блакитна Цятка.” Фотографію було зроблено на відстані 5,9 млрд км від Землі.
Місією Voyager-1 було дослідити Юпітер та Сатурн (з якою супутник успішно впорався), фотографія ж Землі постала побічним проектом команди. На честь 30-ліття фотографії було вирішено її оновити.
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Оригінальна світлина є контамінацією трьох фотографій, зроблених одним зондом з використанням трьох фільтрів. Оновлена версія - перебалансована у кольорі, через що чіткість зображення зросла. На новій версії, окрім темряви космосу та цятки Землі можна побачити промінь Сонця, у якому і живе наша планета.
Voyager-1, до речі, завершивши свою першу місію, продовжив розвідувати загадки космосу. На сьогодні, цей супутник - рекордсмен. По-перше, він найшвидший космічний апарат, який полишав Сонячну систему. По-друге, він перебуває на максимально віддаленій відстані від Землі, що робить його першим об'єктом зробленим людьми, який зумів подолати таку дистанцію.
Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, раніше NASA показало схід Сонця з МКС: унікальні кадри.
Як повідомляв портал "Знай.ua", NASA відчіняє двері космічного готелю для кожного бажаючого в 2020 році.
Також "Знай.ua" писав, що NASA повертає космічний корабель додому після складної місії: за приземленням стежитиме весь світ.