З 7 по 11 жовтня в програмі "Вікна-новини" на СТБ виходитиме спецпроект кореспондента Дмитра Литвиненка "Місія", присвячений космічній галузі і перспективи її розвитку в Україні. На прикладі героїв новинного серіалу і досягнень нашої країни команда "Вікон" спробує довести, що космос – це не славне минуле України, а її сьогодення і майбутнє, яким варто пишатися.

Рівно 50 років тому людина вперше здійснив висадку на Місяць. Тоді як сьогодні Китай має намір заснувати там базу, а президент США Дональд Трамп планує, щоб американці через 5 років повернулися на Місяць для досліджень і наступних місій. Космічна наука – одна з найбільш рейтингових тем для ЗМІ Голлівуду і всього світу. Фільми "Марсіанин" і "Інтерстеллар", "Аватар" і "Армагеддон", "Гравітація" і "Зоряні війни", серіал "Теорія Великого Вибуху" – все це симптоми того, що суспільство не втрачає інтерес до космосу.

"Космос – одна з найбільш комерційно привабливих галузей сучасного світу. Там народиться перший доларовий трильйонер. Завдяки цій сфері в Україні відмінні шанси бути в авангарді цивілізації. Разом з світом колонізувати Місяць і Марс. У нас є прекрасний фундамент, наука, досвід. Але суспільство не знає про це.

Популярні новини зараз

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Показати ще

До речі, перша ступінь американської ракети-носія «Антарес» і європейського носія «Вега» зроблені в Україні. Космічна галузь довгий час була таємною, і підприємства - флагмани так і не навчилися розповідати про себе громадянам. І ми зараз це робимо за них, – зазначає Дмитро Литвиненко. – Є міф, що український космос – це минуле, щось часів Корольова, Гагаріна, Янгеля. А ми доведемо, що саме зараз в Україні неймовірно крута космічна галузь, неймовірно цікава та прибуткова. Ми – не аграрна країна, не сировинна. У нас є хай-тек, яким треба пишатися».


Телеглядачі дізнаються про студентів, інженерів, вчених, керівників віком до 40 років, які роблять фантастичні речі. Героями циклу сюжетів стали унікальні українці,
серед яких:

• фанат «Зоряних воєн» і комп'ютерних ігор, який став головним конструктором КБ «Південний» у 40 років;
• журналіст, різко змінив професію і став корректировщиком орбіт
супутників НАСА;
• дослідник темної матерії, у якого є всі шанси отримати Нобелівську
премію;
• школярі, які мріють про космос і запускають справжні ракети на цукровому паливі.

Команда «Вікон» порівняє роботи українців з кращими світовими зразками, відвідає один з найбільших світових космічних форумів, який проходить в Парижі, щоб глядачі повірили в те, що Україна – один з визнаних лідерів космічної галузі
світу.

Дивіться спецпроект «Місія» з 7 по 11 жовтня у випусках програми "Вікна-новини" на СТБ о 17:30 і 23:00.

Нагадаємо, що в NASA показали, як чорна діра викривляє простір і час відео.

Як повідомляв Знай.uа, дуже скоро Земля порине в цілковитий морок: NASA принесли документи в Білий дім.

Також Знай.uа писав, що сім вогняних куль просто впали з неба: саме містичне явище світу потрапило на відео.