“Ми не можемо бути впевнені, що [правочин] поєднується з нашими принципами використання штучного інтелекту”, — йдеться в заяві Google за фактом відмови від співпраці з Пентагоном. І хоча Пентагон славиться своїми секретними технологіями, про це проекті користувачам мережі відомо практично все.
Мова йде про проект Joint Enterprise Defense cloud Infrastructure (JEDI), в рамках якого переможець конкурсу допоможе Міністерству оборони працювати з хмарними обчисленнями протягом десяти років. Ціна угоди — 10 мільярдів доларів. Цілком приємна ціна, проте принципи співробітників Google не дозволяє їм працювати на Пентагон, враховуючи принцип роботи штаб-квартири Міністерства оборони США.
У профспілці Tech Workers Coalition вважають, що відмова від проекту пов'язаний з внутрішньому тиском працівників компанії. У червні 2018 року протести співробітників Google призвели до того, що холдинг вирішив не продовжувати контракт з Пентагоном. Тоді причиною обурення став проект Project Maven, який передбачає створення штучного інтелекту для дронов, які в підсумку можуть бути використані під час збройних конфліктів проти людей.
Українцям з бронюванням почали вручати повістки: чи можуть забрати ТЦК – пояснення юриста
Синоптики зробили прогноз погоди на кінець тижня – не для людей зі слабкими нервами
Мінімальна пенсія у 2025 році: чи зростуть суми та як вона визначається
Пенсіонерів залишать без надбавки: в Україні змінять правила підвищення виплат
За контракт на JEDI також борються Amazon, Oracle, Microsoft і IBM. Як заявили в Google, компанія змогла б виконати частину контракту, якщо б до проекту допустили більше одного виконавця, проте Пентагон проти цього. Про переможця світ дізнається під кінець 2018 року.